Nejpřehlednější databáze ubytování
Hlavní stránka Registrace Reklama Kontakt Zaujalo mne | Editace podniku

Najdi ubytování:

Kraj:

Hlavní město PrahaJihočeskýJihomoravskýKarlovarskýKrálovéhradeckýLibereckýMoravskoslezskýOlomouckýPardubickýPlzeňskýStředočeskýÚsteckýVysočinaZlínský

Hory:

Beskydy Bílé Karpaty Broumovsko České středohoří České Švýcarsko Českomoravská vrchovina Český les Český ráj Hostýnské vrchy Chřiby Jeseníky Jizerské hory Kokořínsko Krkonoše Krušné hory Lipno Lužické hory Moravský kras Orlické hory Pálava Podyjí Rychlebské hory a Kralický Sněžník Slavkovský les Šumava Třeboňsko Žďárské vrchy Železné hory


Vlož do "Zaujalo mne"

Penzion Na staré lékárně

Penzion NA STARÉ LÉKÁRNĚ se nachází v centru obce Proseč. Obec Proseč je přirozeným centrem turisticky atraktivní oblasti mikroregionu Toulovcovy Maštale. Na území mikroregionu se nacházejí tři chráněná území, která disponují překrásnou přírodou, dosud málo poznamenanou civilizací. Jedná se o přírodní rezervaci Maštale, přírodní park Údolí Korunky a Novohradky a přírodní památku Pivnice.

Nabízíme Vám příjemné prostředí k posezení i ubytování ve stylových pokojích. Možnost výběru jídel po celý den. Rozvoz hotových jídel a pizzy, pečení dortů na zakázku. Pořádání oslav, svateb, firemní akce.

Poloha a okolí:

Obec Proseč je přirozeným centrem turisticky atraktivní oblasti mikroregionu Toulcovy Maštale. Na území mikroregionu se nacházejí tři chráněná území, která disponují překrásnou přírodou, dosud málo poznamenanou civilizací. Jedná se o přírodní rezervaci maštale, přírodní park Údolí Korunky a Novohradky a přírodní památku Pivnice. Rozmanité geologické podmínky v různých částech způsobily, že krajina nemá jednotný ráz, střídají se zde různé reliéfy povrchu a rozmanitá rostlinná skladba. Nachází se zde i celá řada chráněných rostlin a živočichů. Největší hodnotou území jsou pískovcové skalní útvary - tzv. Budislavské skály. Jde o soustavu skalnatých údolí, zaříznutých místy až do výše 60m do pískovců a podložních krystalických hornin. Údolí vyhloubily pramenné toky a ramena Novohradky. Svahy údolí tvoří pískovcové skalní stěny, místy rozčleněné do samostatných útvarů - věží a pilířů nebo výčnělků, rozsedlin, bloků apod. Místy vznikla i skalní města (např. v Toulovcových a Městských maštalích).

Sportovní vyžití, možnosti výletu, společenské a kulturní akce:

Velkým lákadlem pro turisty je rozhledna na Jarošovském kopci (539 m.n.m.). Rozhledna měří 15,5 m a má stylový dřevěný ráz. Tvoří dominantu okolí a přitom nenarušuje charakter krajiny. Je z ní vidět nejen do blízkého okolí, ale při dobré viditelnosti i okolí Pardubic, Hradce Králové a prakticky celý pás pohoří ohraničující Českou republiku ze severu. V prvním roce po vybudování ji navštívilo 11 tisíc návštěvníků. V letošním roce, tj. v roce 2004 se začala budovat rozhledna v místní části Proseče, Paseky. Tato rozhledna by měla být otevřena ještě v průběhu letošní turistické sezóny. Ve fázi projektu je i příprava další, v pořadí již třetí rozhledny.

Ubytování, pokoje a kapacita:

V prvním patře nad restaurací se nachází 5 stylových pokojů, každý má vlastní koupelnu s WC.

Dva třílůžkové, dva čtyřlůžkové a jeden šestilůžkový pokoj. Cena za osobu na 1 noc/1 lůžko je 250 Kč bez snídaně, 300 Kč se snídaní.

Stravování:

Penzion na staré lékárně nabízí příjemné prostředí k posezení i ubytování ve stylových pokojích.

Možnost výběru jídel po celý den, minutky, poháry.

Příjezd a doprava k areálu:

www.nastarelekarne.cz

Ceny a slevy:

Ceny za ubytování: 250 Kč za jedno lůžko na noc s možností zakoupení snídaně, obědu a večeře.

Další informace a upozornění:

www.nastarelekarne.cz

Nabídka práce a spolupráce:

www.nastarelekarne.cz

Kontakty:

Penzion Na staré lékárně
Náměstí č.p. 66
539 44 Proseč
Tel: 469 321 230
Email: nastarelekarne@seznam.cz
Web: www.nastarelekarne.cz
GPS:

Fotogalerie:


Názory a postřehy zákazníků:

23-06-2011 09:57
Super podnik,zase prijedeme.Masa a Milan Pardubice

Přidejte vlastní názor na tento podnik (max. 2000 znaků):